top of page

               Сторінка фізичного виховання

 

 

 

Що є найжаданішим для мами і татка,

Одароване вродою їхнє дитятко?

Та ні ж, найбільше бажання батьків
Бачить здоровими своїх малюків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Здоров'я — запорука радісних, щасливих і впевнених у собі дітей. Жодне заняття не може в повній мірі забезпечити фізичний розвиток і оздоровлення дитини так, як заняття фізичної культури. Недарма фізичне виховання, дітей дошкільного віку, являється головним предметом в усій системі дошкільної освіти .

 Тому фізкультурно-оздоровчій роботі у нашому садочку приділяється достатньо уваги. Гімнастика пробудження після нічного та денного сну, фізкультхвилинки, рухливі ігри, ігрові вправи на свіжому повітрі, заняття фізкультури, спортивні змагання, розваги — все це невід'ємна частина навчально-виховного процесу нашого закладу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всі ці види діяльності проходять в ігровій формі. У процесі гри в дітей виробляється звичка зосереджуватись, самостійно думати , розвивати увагу . Захопившись грою .малюки не помічають , що навчаються , до активної діяльності залучаються навіть найпасивніші діти. Використання  ігор та ігрових моментів робить процес цікавим, створює у дітей бадьорий творчий настрій. Гра – незмінний важіль фізичного і розумового розвитку дитини.

 

 

 

 

 

Конспект "Захист людей у надзвичайних  ситуаціях»,

проведеного з дітьми старшого віку.

 

 

                            фіз. інструктор  Ступак Т.Й.

 

Мета: прививати дітям умінь і навичок, грамотно і чітко діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя. Виховувати впевненість в ефективності заходів із цивільної оборони. Формувати розвиток у дітей високих морально-психологічних якостей: мужності, відваги, витримки, кмітливості, взаємної виручки, постійної готовності виконати завдання цивільної оборони. Надати практичних вмінь та навичок в користуванні засобами індивідуального захисту.

Добрий день, малеча щира,

Хай живеться вам у мирі.

Хай лунає всюди пісня і дитячий сміх,

Хай щастя не обходить нас усіх.

Хід заняття.

Я знаю, що в кожного з вас діти, є свої мрії «Вирости, стати таким як тато», «Як виросту буду захищати маму», «Стану лікарем» і т.д. Але щоб ваші мрії здійснилися вам потрібно піклуватися про своє здоров'я, і навчитися захищати себе. Тому сьогодні на занятті ми з вами поговоримо про те, що може призвести до втрати здоров'я, або навіть життя.

Навіть коли ми живемо в мирний час, нашому здоров'ю можуть загрожувати аварії та катастрофи, сильнодіючі отруйні речовини, стихійні лиха та сучасний тероризм.

Щоб уникнути аварій, ми з вами вивчаємо правила поведінки вуличного руху. А як захистити себе від сильнодіючих отруйних речовин, стихійного лиха та тероризму, ми поговоримо сьогодні на занятті.

Нині у світі нараховується дуже багато хімічних речовин, більшість яких токсичні, іншими словами - це «шкідлива речовина». При контакті з організмом людини, вона може викликати травми, отруєння, захворювання.

Діти, як ви вважаєте, чи можна захистити себе від отруйних речовин?

Ці речовини негативно діють на органи дихання (наш рот та ніс), тому щоб захистити себе, нам слід використовувати ватно-марлеві пов'язки. (Показую пов'язки).

Сьогодні ми з вами будемо вчитися правильно одягати такі пов'язки.

Пов'язка повинна добре закривати ніс і рот, тому верхній край має бути на рівні очей, а нижній - заходити за підборіддя. Нижні кінці зав'язують на тім'ї, верхні - на потилиці.

(Спочатку показую на собі, як слід правильно одягати пов'язку, потім викликаю по троє дітей, вони одягають пов'язки самостійно).

Діти, для того, щоб ви зрозуміли як швидко отруйні речовини розповсюджуються в повітрі, ми з вами проведемо дослід. Вдихніть повітря носом, ви відчуваєте якийсь запах? (Ні). Повітря чисте, свіже. А отруйні речовини можуть мати неприємний запах. Я на заняття принесла скляночку з духами, вони мають приємний запах і також можуть розповсюджуватися в повітрі. Я відійду подалі від вас і відлию невеличку кількість духів в іншу скляночку. А ви як тільки почуєте запах підніміть руку. (Проводжу дослід).

Діти, швидко ви почули запах духів? А подумаєте чому? Тому що вони швидко розповсюджуються в повітрі, точнісінько так само, як отруйні речовини. Тому коли вам скажуть, одягати марлеві пов'язки, потрібно це робити швидко.

Сьогодні ми з вами пограємо в гру «Хто швидше одягне пов'язку».

(Проводиться гра).

Діти, хто з вас знає, що таке стихійне лихо?

Стихійне лихо - це надзвичайне природне явище, що діє з великою руйнівною силою, завдає значної шкоди життєдіяльності населення, знищує матеріальні цінності. Це пожежі, повені, землетруси, селеві потоки, зсуви, снігові замети, ураган, шквал. (Показую ілюстрації з зображенням стихійного лиха).

Як діяти коли трапляється таке лихо?

Вам діти потрібно уважно слухати, що кажуть дорослі і виконувати їхні вказівки. Тому не можна кричати, шуміти, і також намагатися не плакати. Хоч як би страшно вам не було, потрібно зібратися духом і слід проявляти такі якості як терпіння, самообладання, витривалість, мужність, кмітливість.

Зазвичай при стихійних лихах потрібно залишити небезпечне місце, тому треба виходити швидко, не заважаючи іншим.

Сьогодні у нас є можливість по вправлятися швидко і організовано залишити приміщення. Пограємо в ігри «Хто швидше парами стане в стрій», «Перехід перешкод парами», «Ходьба колоною в заданому напрямку».

А що ж таке сучасний тероризм. В наш час тероризм став справжнім лихом. Від поодиноких актів насильства сучасні терористи дедалі частіше переходять до масового фізичного знищення невинних людей.

Діти, щоб не стати жертвою терориста потрібно бути обережними, особливо коли ви знаходитесь одні удома. Ось послухайте уважно вірш.

Хоч ви зовсім ще малята,

Проте пам'ятайте:

Треба бути обережним,

Правила вивчайте!

Якщо ви самі удома,

То запам'ятайте!

І людину незнайому В дім свій не впускайте.

Бо дитя не може знати,

В кого що на думці.

Незнайомець може мати Навіть зброю в сумці.

Може речі всі забрати,

І дитину вбити.

То ж не треба відчиняти,

Краще потерпіти.

Доки тато, доки мама Не прийдуть до хати,

Вам людину незнайому Не треба впускати.

Двері добре зачиняйте Кожен раз, постійно.

Правила запам'ятайте

I живіть спокійно!

Тероризм може перетворитися у війну. Надзвичайні ситуації воєнного часу характеризуються насамперед застосуванням ядерної, хімічної, бактеріологічної зброї та інших сучасних засобів масового ураження. Така зброя заражає повітря небезпечними газами, щоб захистити себе потрібно одягати фільтрувальні протигази. Тому ми з вами повчимося одягати протигази. (Показую, як потрібно правильно одягати протигаз, потім діти вправляються самі, дорослі допомагають. Залучати дітей до взаємної виручки, розвивати бажання допомагати один одному).

Так як повітря заражене потрібно сховатися у сховище. Заходити до них потрібно організовано, швидко і без паніки. У сховищі забороняється ходити без потреби, шуміти, виходити на зовні без дозволу.

Діти, давайте пригадаємо про які надзвичайні ситуації ми говорили сьогодні на занятті:

Аварії та катастрофи.

Сильнодіючі отруйні речовини.

Стихійні лиха.

Сучасний тероризм.

Як можемо захистити себе від отруйних речовин? (Марлеві пов'язки).

Як поводити себе коли виникло стихійне лихо? (Уважно слухати дорослих і виконувати їхні вказівки).

Як захистити себе від терористів? (Не впускати нікого незнайомого в дім, не підходити до незнайомих людей, якщо вони навіть пропонують цукерку чи іграшку).

Як поводити себе коли застосовується ядерна чи хімічна зброя? (Одягайте протигаз, ховатися у сховищі).

Частіше надзвичайні ситуації відбуваються по вині людей. Я бажаю вам милі, діти, ніколи не потрапляти в ніяке лихо. А ще бажаю вам вирости добрими, хорошими людьми, щоб ніколи нікому не чинити лиха. Послухайте вірш «Твори добро».

 

Твори добро лиш твори повсюди.

Хай тепло твої повнить груди.

Ти посій і доглянь пшеницю.

Ти вкопай і почисти криницю.

 

 

Волю дай, погодуй пташину.

Приласкай і навчи дитину.

Бо людина у цьому світі,

Лиш добро повинна творити!

bottom of page